20 europejskich Metropolii spotka się w na szczycie w Katowicach!

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) będzie gospodarzem zaplanowanego na czerwiec 2022 roku szczytu sieci European Metropolitan Authorities (EMA), w którym udział wezmą przedstawiciele 20 europejskich Metropolii. Wydarzenie to towarzyszyć będzie odbywającemu się w tym samym terminie w Katowicach Światowemu Forum Miejskiemu (WUF 11).

GZM współpracuje z European Metropolitan Authorities od 2018 r. EMA to inicjatywa dająca przestrzeń do debaty dla europejskich obszarów metropolitalnych. Jej celami są wymiana doświadczeń, wspieranie wspólnych projektów czy podejmowanie wspólnych działań na rzecz wzmacniania roli obszarów metropolitalnych w agendach UE i w projektowanych instrumentach finansowych.

Podczas spotkań Forum sieci EMA podpisywane są deklaracje, będące manifestami ideowymi, odnoszącymi się do najważniejszych kierunków rozwojowych, wspólnych i ważnych dla wszystkich europejskich metropolii. Podobna deklaracja, której treść jest obecnie w fazie uzgodnień, zostanie oficjalnie ogłoszona i opublikowana podczas przyszłorocznego szczytu EMA w Katowicach.

Więcej: https://bityl.pl/VReFd

Similar Posts