400 róż na 30-lecie IBM w Polsce

W minioną sobotę w Katowicach powstało nowe wyjątkowe miejsce – krąg różany, który założyli pracownicy oddziału IBM w Katowicach z okazji 30-lecia istnienia firmy w Polce.

Róże z gatunku ‘Rally’ pojawiły się na niewielkim skwerze na skrzyżowaniu ulic Konstantego Damrota i Francuskiej – w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiej siedziby IBM. Centralnym elementem kręgu jest klon czerwony ‘Red Sunset’, którego liście jesienią przybierają wyjątkową czerwoną barwę, która będzie świetnie się komponowała z jasnoczerwonym kolorem róż.

Spółka IBM zorganizowała akcję sadzenia róż przez swoich pracowników wspólnie z Urzędem Miasta Katowice oraz Zakładem Zieleni Miejskiej. Katowice są pierwszym z czterech polskich miast, gdzie taka akcja została przeprowadzona z okazji trzydziestej rocznicy istnienia firmy w Polsce. W kolejne weekendy sadzenie drzew odbędzie się jeszcze w Krakowie, w Warszawie oraz we Wrocławiu.

IBM to kolejna spółka, która włączyła się w upiększanie Katowic dzięki nowym nasadzeniom. Przypomnijmy, że wiosną tego roku podobną akcję zorganizowała lokalna siedziba Fujitsu, która roślinami ozdobiła skarpę przy Muzeum Śląskim. Takie działania pokazują, że nie tylko mieszkańcom miasta zależy na miejskiej zieleni, ale jest ona ważna także dla lokalnych przedsiębiorstw.

Similar Posts