Podobne wpisy

CIOS! BLOK! WYKOP! … K.O.

Katowice to pierwsze miasto w Europie, w którym odbędą się European Games Esports Championships!

Przez trzy dni, począwszy od 30 czerwca, będziemy oglądać międzynarodowe drużyny rywalizujące o dwa tytuły: Rocket League i eFootball. W ramach Mistrzostw Esportowych Igrzysk Europejskich do Katowic przyjedzie blisko 130 zawodników, delegatów i trenerów reprezentujących 28 krajów. Także nasza Narodowa Drużyna Esportu wystawia swój skład – w eFootball, w kategorii open zagra Marcel „Marcel_PL” Ziętek, natomiast w rozgrywkach kobiet reprezentować nas będzie Nikoleta „Nikki” Winiarska. W Rocket League zobaczymy polski zespół w składzie Arkadiusz „Azza” Różyczka, Mateusz „Vesh” Wiśnik oraz Patrick „Niseron” Gostkowski.

fot. S. Rybok

Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Dzisiaj jesteśmy nazywani globalną stolicą e-sportu, bo to właśnie u nas odbywają się finały IEM. Nie zatrzymujemy się i kontynuujemy rozwój w tym obszarze. Dlatego pracujemy nad powstaniem Dzielnicy Nowych Technologii wraz z Hub’em gamingowo-technologiczny – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice. – Nasze doświadczenie docenili także organizatorzy Igrzysk Europejskich. Rozgrywki e-sportowe odbędą się właśnie w Katowicach. To będą nie tylko trzy dni pełnej zaangażowania rywalizacji e-sportowej, ale i otwarte wydarzenia towarzyszące, takie jak GEFestival oraz OKSE – Central Europe Gaming & E-Careers Congress – dodaje prezydent.

fot. S. Rybok

Uczestnicy GEFestival będą mogli wziąć udział w turnieju gry „Just Dance” organizowanym we współpracy z Polskim Związkiem Tańca oraz odkryć strefę gier retro i zagrać w klasyczne gry komputerowe. Ci, którym gamingu ciągle mało, będą mogli śledzić finały Uniwersyteckiej Ligi Esportowej i zobaczyć najlepsze drużyny akademickie rywalizujące o najwyższe stopnie podium..

Wydarzenie jest bezpłatne, można je również obejrzeć online na twitch.tv.

Więcej informacji na stronach: https://www.globalesports.org/ege23 i https://polskiesport.pl/okse/

Podobne wpisy