Cybercentrum wkracza do Katowic!

Firma Capgemini otworzyła Cyber Defense Center (CDC), rozszerzając sieć CDC należącą do Grupy. Jest to pierwsze tego typu centrum w Europie Wschodniej, które będzie odgrywać strategiczną rolę w ochronie infrastruktury krytycznej na całym obszarze, a także o charakterze globalnym.

Zadaniem katowickiego CDC będzie zabezpieczenie systemów infrastruktury z szerokiego spektrum sektorów. Specjaliści firmy zabezpieczą kompleksowe wsparcie projektów, od przejścia i migracji procesów cyberbezpieczeństwa, poprzez konfigurację systemów i przekazanie projektów, po bieżące wsparcie mające na celu ochronę danych, aktywów i tożsamości organizacji.

– W celu ochrony danych i zasobów klientów przed stale ewoluującymi zagrożeniami, wszystkie CDC Capgemini są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić organizacjom najlepsze komponenty i zasoby, niezbędne do zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty związane z naruszaniem bezpieczeństwa. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach, grupy certyfikowanych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa Capgemini na całym świecie zapewniają klientom lepszą ochronę i inteligentne systemy wspomagające zabezpieczenia infrastruktury krytycznej – mówi Geert van der Linden, Cybersecurity Business Lead w Capgemini.

Polskie Centrum w Katowicach mieszczące się w biurowcu Face2Face Business Campus uzupełnia istniejącą sieć istniejących już trzynastu CDC Capgemini.

Źródło: https://bit.ly/31FbSkE;  https://bit.ly/3IuVjIT

Biurowiec Face2Face w Katowicach – siedziba Cyber Defense Center

Similar Posts