Firma Fujitsu upiększa skarpę przy Muzeum Śląskim

firma Fujitsu

W sobotę 24 kwietnia miało miejsce w Katowicach wyjątkowe wydarzenie – pracownicy firmy Fujitsu Technology Solutions SP z o.o. posadzili nowe rośliny przy skarpie obok katowickiej Strefy Kultury,
w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Śląskiego. To działanie było możliwe dzięki współpracy spółki
z Urzędem Miasta i Zakładem Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Firma Fujitsu bardzo ochoczo zdecydowała się wesprzeć Zakład Zieleni Miejskiej w akcji sadzenia roślin na Skarpie Śląskiej. Dlaczego akurat ten teren? Ponieważ znajduje się w pobliżu naszego biurowca. Dzięki tej akcji Skarpa ma szansę stać się zielonym miejscem w samym centrum miasta. Mamy nadzieję, że docenią to zarówno nasi pracownicy i pozostali najemcy .KTW, jak i wszyscy odwiedzający Muzeum Śląskie. Zależy nam także na tym, aby mieć choćby niewielki wkład w jakość powietrza w miejscu, w którym żyjemy i pracujemy – rośliny posadzone na Skarpie z pewnością nam
w tym pomogą. W firmie Fujitsu stawiamy sobie za cel zrównoważony rozwój i bardzo chętnie wspieramy rozmaite inicjatywy proekologiczne, jak sadzenie roślin w miejscach, w których jest ich mało, a mogłoby być zdecydowanie więcej. Dziękujemy Urzędowi Miasta za możliwość współpracy przy projektach środowiskowych i liczymy na kontynuację! – wyjaśnia Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca GDC Poland, Fujitsu Technology Solutions SP z o.o.

To wydarzenie to dopiero początek działań na skarpie. Fujitsu ma dokonać więcej podobnych nasadzeń w ciągu najbliższych trzech lat na pozostałej części skarpy. Jest to kolejna inicjatywa po sianiu łąk kwietnych, wCOP Drzewo czy ZaadoptujDonicę, która pokazuje, że wszystkim zależy na zielonych Katowicach, sytuacja jest jednak wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy taką akcję miasto współorganizuje z firmą, która ma swoje biura w mieście.

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo istotna jest zieleń w mieście. Dbamy o nią, rewitalizując parki czy siejąc łąki. Budujący jest fakt, że z wieloma zielonymi inicjatywami wychodzą sami mieszkańcy. Miasto daje im możliwości w ramach Zielonego Budżetu, a każde dodatkowe działanie jest bezcenne. Dlatego pomysł sadzenia roślin przez pracowników firmy Fujitsu bardzo mnie ucieszył, bo pokazuje, że dla tych osób ważne jest nie tylko samo miejsce pracy, ale również jego bezpośrednie otoczenie. Dziękuję za taką akcję i trzymam kciuki, aby była ona kontynuowana – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Similar Posts