Similar Posts

Globalne usługi HR w ING pod skrzydłami ING Tech Poland

Obecna siedziba ING TECH Poland Katowice

ING Tech Poland oficjalnie otworzyło w swojej katowickiej siedzibie jedną z dwóch globalnych jednostek Centralised People Services (CPS). 60-osobowy zespół odpowiada za obsługę ING w Holandii w zakresie szeroko pojętych usług HR w ramach centrum usług wspólnych. Druga jednostka została ulokowana w Manili (Filipiny) i świadczy usługi dla ING w Australii, Holandii oraz Francji.

Katowicka jednostka działa w dwóch obszarach: Human Capital Management (HCM) oraz People Support (PS). Obejmuje to wszelkie procesy administracyjne związane z tzw. cyklem życia pracownika w organizacji: od momentu rekrutacji i zatrudnienia, przez ścieżkę rozwoju, po rozstanie pracownika z firmą (offboarding). CPS w ING Tech Poland pełni również funkcję centrum kontaktowego dla pracowników ING z Holandii w zakresie bieżących zapytań związanych z HR. Usługi CPS są dostarczane w dwóch językach (niderlandzkim oraz angielskim) przez zespół doświadczonych specjalistów, którzy posiadają bogaty staż w międzynarodowych strukturach centrum usług wspólnych w obszarze HR.

– Ulokowanie jednej z dwóch globalnych jednostek CPS akurat w ING Tech Poland to dla nas wielkie wyróżnienie. To również oznaka wielkiego zaufania ze strony ING, dzięki któremu z roku na rok poszerza się nasz portfel globalnych usług. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy współpracować z ING Business Shared Services Manila przy tworzeniu Centralised People Services. Wraz ze startem tego projektu, otwieramy nowy rozdział w historii grupy ING: cyfryzację usług HR – wyjaśnia Anna Mirek, Dyrektor ds. HR i Komunikacji w ING Tech Poland.

– Wielkim wyzwaniem było dla nas przeniesienie usług od zewnętrznego dostawcy oraz stworzenie od zera nowych struktur dla tego obszaru w ramach ING Tech Poland. Wraz z zespołem fantastycznych ludzi zarządzanych przez doświadczonych managerów (Tomasza Kamińskiego i Marcina Twardzika – odpowiadających za HCM oraz Christo Steyna – stojącego na czele PS), stworzyliśmy jednostkę jedyną w swoim rodzaju. Składa się ze specjalistów, którzy władają wieloma językami obcymi i są przygotowani do pełnienia swojej roli – przyznaje Joanna Machera, Dyrektor obszaru odpowiadająca za CPS w Katowicach.

CPS nie jest jedyną jednostką w ING Tech Poland, która w ramach centrum usług wspólnych świadczy globalne usługi dla grupy ING. Należą do nich m.in. IT Security, IT Infrastructure oraz Business Support, z których firma jest znana od lat. ING Tech Poland sukcesywnie rozbudowuje swoje portfolio, czego najlepszym przykładem jest włączenie do struktur firmy takich jednostek, jak: CardsHub, RiskHub, Global WPS oraz ComplianceHub.

Serdecznie gratulujemy i wspieramy dalszy rozwój katowickiego centrum usług ING Tech Poland!

Similar Posts