Podobne wpisy

Grupa Vaillant buduje nowy Hub IT i Przetwarzania Danych w Katowicach

  • Przodująca w rozwoju technologii spółka wybiera Katowice, aby rozbudować swój potencjał w zakresie Informatyki i Przetwarzania Danych
  • Poważna inwestycja w sieć IT i Przetwarzania Danych pozwoli stworzyć około 200 miejsc pracy
  • Dynamiczne Katowice zapewniają dostęp do bogatej puli talentów w dziedzinie technologii

Grupa Vaillant, czołowy dostawca technologii ogrzewania i wentylacji, wybiera Katowice, aby rozbudować swoje zespoły Informatyki, Przetwarzania Danych, Business Intelligence i Analityki. W Katowicach trwa już tworzenie nowoczesnego Hubu IT, który osiągnie pełną wydajność w 2023 r. W perspektywie średniookresowej Grupa Vaillant planuje zatrudnienie w nowym biurze około 200 specjalistów w zakresie IT i Przetwarzania Danych.

Cieszymy się, że Grupa Vaillant wybrała Katowice, aby tu rozwijać i wdrażać swoje technologie. To kolejna światowa marka, która dostrzegła potencjał naszego miasta. Cieszymy się tym bardziej, że każdy kolejny inwestor to realne korzyści dla Katowic i naszych mieszkańców, na których będzie czekało blisko 200 nowych, atrakcyjnych miejsc pracy. Wybór Katowic przez Grupę Vaillant jest dla mnie potwierdzeniem, że kierunek, który wybraliśmy projektując strategię rozwoju dla miasta w oparciu o nowe technologie i przyciąganie kapitału zagranicznego, jest właściwy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Grupa Vaillant kontynuuje transformację zmierzającą do zdobycia pozycji czołowego dostawcy ekologicznych pomp ciepła oraz zaawansowanych cyfrowych produktów i usług. Inwestycja w nowy Hub IT w Polsce istotnie przyczyni się do osiągnięcia tego celu.

Rozbudowa potencjału w zakresie Informatyki i Przetwarzania Danych umożliwi Grupie Vaillant przyspieszenie realizacji projektów cyfrowych i dalszą pracę nad cyfrowymi modelami oraz procesami biznesowymi. Plany obejmują ujednolicenie środowiska informatycznego oraz dostosowanie platform informatycznych i systemów przetwarzania danych, z których korzysta cała grupa kapitałowa do przyszłych trendów.

Ta transformacja jest fascynującym rozdziałem w historii firmy. Rozwój działalności w Polsce należy do naszych kluczowych priorytetów strategicznych i umożliwi nam trwały długoterminowy rozwój – powiedział Steffen Ascher, Główny Dyrektor ds. Informatyki Grupy Vaillant. – Nasz międzynarodowy zespół ekspertów
w dziedzinie Informatyki i Przetwarzania Danych połączy siły z utalentowanymi specjalistami, z których słyną Katowice, aby wprowadzić nową generację innowacyjnych cyfrowych produktów i usług poszukiwanych przez naszych klientów

Katowice – miasto przyszłości

Katowice to ważny europejski ośrodek rozwoju technologii i miasto utalentowanych specjalistów. Wskazuje na to choćby liczba światowych firm, które już działają w tym mieście. Dzięki planowanej inicjatywie rozwojowej, Grupa Vaillant uzyska dobry dostęp do tej puli talentów oraz skorzysta z ekspansji gospodarki cyfrowej w Polsce.

Grupa Vaillant

Grupa Vaillant z siedzibą w niemieckim mieście Remscheid prowadzi działalność na rynku międzynarodowym w zakresie technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Jako jeden z globalnych liderów rynku i rozwoju technologii, Grupa Vaillant opracowuje i wytwarza zindywidualizowane produkty i systemy oraz świadczy usługi zapewniające komfort życia codziennego. Asortyment produktów sięga od efektywnych urządzeń grzewczych, korzystających z konwencjonalnych źródeł energii do rozwiązań systemowych z zastosowaniem energii odnawialnej. W roku obrotowym 2021 spółka, która od założenia w 1874 r. jest przedsiębiorstwem rodzinnym, uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 3,3 mld euro, zatrudniając 16.000 pracowników.

Podobne wpisy