Podobne wpisy

Katowizje po raz czwarty!

Inwestują, kreują i wdrażają narzędzia oraz rozwiązania mające służyć lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu, a teraz mogą za te działania zostać nagrodzeni! Przed nami czwarta edycja konkursu Katowizje skierowanego do firm z sektora MMŚP prowadzących działalność CSR. W ramach tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać projekty zrealizowane w 2023 roku.

Fot. G.Bargieła KAW

– Jest wiele czynników, dzięki którym miasto może się rozwijać, a jednym z nich jest wspieranie mieszkańców przez lokalne przedsiębiorstwa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Posadzenie drzew, zorganizowanie zajęć dla wychowanków domu dziecka, czy też wolontariatu pracowniczego to cenione przykłady CSR. W Katowicach nie brakuje firm, które włączają się w tego typu działania. Chcemy je wyróżnić, dlatego ruszamy z czwartą edycją konkursu Katowizje. Nabór rozpocznie się 15 września i potrwa do 15 października. Czekamy na zgłoszenia! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowizje to projekt zainicjowany przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, reprezentujący Miasto Katowice. Ma on na celu wyłonić liderów CSR wśród lokalnych mikro, małych i średnich firm, które inwestują, kreują i wdrażają innowacyjne narzędzia i rozwiązania, służące lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu. Konkurs wyróżnia firmy, które tworzą przestrzeń i warunki dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego, pomimo aktualnej, globalnej sytuacji i wyzwań biznesowych z nią związanych.

fot. Bajka Pana Kleksa

Zgłoszone firmy mogą otrzymać tytuł firmy społecznie odpowiedzialnej oraz nagrodę finansową Prezydenta Miasta Katowice: I miejsce – 3 000 zł, II miejsce – 2 000 zł, III miejsce – 1 000 zł. Zgłoszone projekty będą oceniane m.in. pod względem użyteczności działania dla mieszkańców Katowic – na ile stanowi odpowiedź na ich realne potrzeby, ekologiczność działania, współpracę z NGO przy realizacji działania oraz czy działanie uwzględnia innowacje technologiczne lub społeczne.

Do udziału w Katowizjach firmy mogą zgłaszać się same. W tegorocznej edycji zgłoszenia firm mogą dokonać również organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy!

– Chcemy docenić przedsiębiorców, dla których CSR nie sprowadza się tylko do jednorazowej akcji. Szukamy firm, które rozumieją, że są częścią społeczności i dlatego chcą ją wspierać. Cieszę się, że takich biznesów jest coraz więcej i że będziemy mogli nagrodzić tych najbardziej zaangażowanych – mówi Monika Bajka, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

W poprzedniej edycji laureatami zostały firmy: Planeta Jublama Sp. z o.o. (Bajka Pana Kleksa) za projekt pn. „Z kulturą za Pan Kleks” oraz  DAXON SOLUTIONS Dagmara Modrzejewska za projekt pn. „Konferencja ITILove”.

Więcej informacji na stronie: https://rawaink.katowice.eu/.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Podobne wpisy