Keywords Studio rozwija się i zatrudni ponad 300 kolejnych pracowników w Katowicach

Keywords Studios, międzynarodowa firma świadcząca usługi dla globalnej branży gier wideo, rozwija się i ogłasza rozszerzenie działalności w biurze w Katowicach. Oznacza to stworzenie ponad 300 nowych miejsc pracy w 2021 roku.

Biuro w Katowicach powstało w 2018 roku. Zatrudniało wówczas 200 pracowników w dziale Player Support (PS- dział wsparcia gracza). W ostatnim roku rozwinęło się bardzo szybko w dużej mierze dzięki jednej z linii serwisowych – Functionality Quality Assurance (FQA – dział testów funkcjonalnych), oraz stabilnego wzrostu wewnątrz działów Player Support oraz Localization Quality Assurance (LQA – dział zapewnienia jakości lokalizacji). Obecnie Keywords Studios liczy ponad 700 osób w stolicy Śląska. Świadczą one usługi dla deweloperów i wydawców gier komputerowych, testując tłumaczenia gier, sprawdzając ich funkcjonalność, a także zapewniając najwyższej jakości obsługę gracza. Keywords pragnie poszerzyć to grono o osoby, które są miłośnikami gier wideo i chce budować coraz lepsze doświadczenia w branży cyfrowej dla ludzi na całym świecie. Katowicki oddział zatrudni także nowych członków zespołów wsparcia w tym IT, HR, Finansów.

Od dłuższego czasu wszyscy obserwują wzrost wartości rynku gamingu na całym świecie. My również dostrzegliśmy siłę tej branży i zdecydowaliśmy się na współpracę przy Intel Extreme Masters, która pozwoliła na zaistnienie, a przez kolejne lata wzmocnienie Katowic na światowej mapie e-sportu. Wierzymy, iż skutkiem naszego zaangażowania w ten cykliczny event jest także zakorzenienie oraz rozwój firm tworzących gry komputerowe w Katowicach – takich jak Keywords Studios. Gratuluję firmie dynamicznego rozwoju, zarówno pod względem liczby pracowników jak i realizowanych linii biznesowych. Inwestycja ta jest dla nas bardzo wartościowa ze względu na wzrost zatrudnienia w Katowicach oraz możliwość rozwoju zawodowego. Ponadto jest doskonałym połączeniem pracy z hobby, ponieważ duża część pracowników Keywords Studios to po prostu pasjonaci gier. Wszystkim życzę takiej możliwości samorealizacji w pracy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katarzyna Zaręba, dyrektor katowickiej siedziby tak mówi o rozwoju firmy: – Mimo pandemii i trudności związanych z COVID-19, w 2020 roku nadal bardzo prężnie się rozwijaliśmy i tworzyliśmy nowe miejsca pracy z sukcesem przeprowadzając rekrutacje zdalne nowych pracowników. Planujemy dalszy rozwój i powiększenie naszego zespołu o kolejne 300 osób; naszym celem jest zatrudnienie w sumie 1000 osób do końca 2021. Biuro powstało w Katowicach głównie dzięki dostępowi do dużej bazy wykształconych i świetnie przygotowanych kandydatów. – Keywords to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie w naszym biurze pracujemy z osobami z całego świata, komunikujemy się w różnych językach, zatrudniamy ponad 40 narodowości. Działamy i współpracujemy razem, tak by każdy mógł zostawić po sobie coś pozytywnego. Nasze studio tworzą osoby pasjonujące się branżą gier, znające języki obce i mające predyspozycje do pracy w środowisku międzynarodowym. To zdolni ludzie z całego świata, pełni zapału, entuzjazmu i otwartości na drugiego człowieka – dodaje Katarzyna Zaręba.

Obecnie większość zatrudnionych pracuje zdalnie z domu. Wiele osób z niecierpliwością czeka na powrót do biura, by znów móc cieszyć się bezpośrednimi kontaktami ze współpracownikami i pracą zespołową.

– Ten dynamiczny wzrost był głównym czynnikiem sukcesu naszej linii produkcyjnej FQA. Ciągły rozwój nas samych i naszych możliwości powoduje, że sukces ten może być śmiało przypisany ciężkiej pracy wspaniałego i oddanego zespołu, który tworzy fundament tego, co robimy – mówi Łukasz Szewczyk, QA Manager oddziału w Katowicach.

Keywords Studios to międzynarodowa firma, która świadczy szeroki wachlarz usług dla globalnej branży gier wideo. Założona w 1998 roku, obecnie mająca na całym świecie ponad 65 oddziałów w aż 22 krajach w Azji, Ameryce Północnej i Południowej, Australii oraz w Europie. Keywords Studios zajmuje się kompleksową obsługą gier komputerowych: od początkowego kodowania i powstawania grafiki, poprzez nagrywanie audio, tłumaczenia, testowanie sprawności i poprawności językowej, aż po obsługę gracza i opiekę nad mediami społecznościowymi. A wszystko to w ponad 50 językach świata na 16 różnych platformach dla największych i najbardziej renomowanych klientów na całym świecie.

Keywords Studios ma silną pozycję na rynku i świadczy usługi dla 23 z 25 czołowych firm z branży gamingowej, między innymi dla: Bandai Namco, Bethesda, Electronic Arts, Konami, Microsoft, Square Enix, Supercell, TakeTwo, Epic Games czy Ubisoft. Keywords może pochwalić się pracą nad m. in.: Anthem, Star Wars Jedi: Fallen Order, Assassin’s Creed Odyssey, Valorant, Fortnite, Clash Royale czy Doom Eternal. Firma jest także notowana na giełdzie papierów wartościowych London Stock Exchange.

Więcej informacji o Keywords Studios znajdziesz na www.keywordsstudios.com/

Informacje o ofertach ofertach pracy -> www.keywordsstudios.com/careers

Similar Posts