Podobne wpisy

Kolejny odcinek „Podcastu by Rawa.Ink” jest już dostępny

Nowy rok szkolny i rok akademicki rozpoczęły się już na dobre. To doskonały moment żeby porozmawiać o edukacji i wykorzystaniu w niej nowych technologii. Gościem dzisiejszego odcinka jest Dominik Koziarski, pomysłodawca i założyciel Little Bit Academy, która wykorzystuje nowoczesne technologie w edukacji.  

Little Bit Academy to katowicki projekt, który korzysta z programu Lokal na Kulturę oraz inkubuje się w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. LBA ma zupełnie nowatorskie podejście do wykorzystania nowych technologii w edukacji najmłodszych. Little Bit Academy proponuje przede wszystkim naukę programowania przez tworzenie gier, które są nie tylko atrakcyjne dla dzieci, ale poruszają również wątki związane za zrównoważonym rozwojem, ekologią, czy wpływem pszczół na nasze życie. W najnowszym odcinku porozmawialiśmy też o drugim projekcie jakim jest wykorzystanie dronów w edukacji i dlaczego to ciekawy sposób na tłumaczenie podstaw fizyki, aerodynamiki czy matematyki już w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Nie mogło zabraknąć wątków w jaki sposób Katowice stawiają na nowe formy edukacyjne.

Jeśli jednak chcecie poznać szczegóły to rozsiądźcie się wygodnie i słuchajcie “Podcastu by Rawa.Ink”, który jest dostępny w serwisie Spotify poti.fi/3FIU2Om

Podobne wpisy