LKQ Europe inwestuje w centrum innowacji i obsługi w Katowicach!

LKQ Europe inwestuje w centrum innowacji i obsługi w Polsce, które przyspieszy realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności

Nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach będzie realizować cyfrowy program LKQ, aby przygotować spółkę do funkcjonowania na rynku części zamiennych w przyszłości.

W połowie 2021 roku LKQ Europe otworzy nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Nowy ośrodek usytuowany w Polsce przyspieszy realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności przedsiębiorstwa. Pozwoli LKQ Europe oferować klientom nowatorskie cyfrowe produkty oraz rozwiązania, jednocześnie umacniając konkurencyjność kosztową i wydajność procesów. Zespoły ds. cyfryzacji i utalentowani pracownicy z Polski wkrótce przystąpią do tworzenia innowacyjnego cyfrowego ośrodka, w którym będą powstawać ogólnoeuropejskie rozwiązania zapewniające klientom najlepsze doświadczenia. Zespoły LKQ w Katowicach, jak i całej Europie, będą realizowały cyfrowy program firmy oraz przyczynią się do postępów w dziedzinie cyfryzacji i innowacyjności. Będą wywierać ogromny wpływ na proces tworzenia rynku części zamiennych przyszłości.

Od tego roku eksperci LKQ pracujący w Katowicach będą obsługiwać działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną. W perspektywie średnioterminowej w obiekcie będzie pracować łącznie 200–250 osób. Proces rekrutacji rozpoczęto w kwietniu 2021 roku.

„Utworzenie centrum innowacji i obsługi w Katowicach przyczyni się do realizacji strategii cyfryzacji i innowacyjności LKQ Europe. Miasto ma do zaoferowania ponadprzeciętną infrastrukturę i utalentowanych, międzynarodowych pracowników. Jestem zachwycony tym, że LKQ wpłynie na rozwój Katowic. Poszukujemy najbardziej wykwalifikowanych osób. Możemy zaoferować im międzynarodową atmosferę i wyjątkowe doświadczenie zawodowe związane z obsługą naszych klientów z całej Europy”, mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

„Bardzo się cieszymy, że LKQ postanowiło utworzyć swoje nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Dzięki temu nasze miasto zyska kolejnego dużego inwestora. Decyzja spółki potwierdza naszą mocną pozycję jako ośrodka nowoczesnych usług biznesowych. Wybór był podyktowany dostępem do ekspertów, rozwijającego się rynku biurowego oraz infrastruktury lotniczej, drogowej i kolejowej. Obecność kolejnej, rozpoznawalnej marki w Katowicach umocni pozycję miasta na mapie inwestycyjnej Europy”, mówi Marcin Krupa, prezydent miasta.

Katowice to miasto, które odchodzi od swojej przemysłowej przeszłości na rzecz cyfrowej przyszłości. Oferuje bardzo atrakcyjne środowisko dla przedstawicieli pokolenia cyfrowego, młodych utalentowanych osób i wysoce wykwalifikowanych pracowników. Centrum innowacji i obsługi LKQ znajdzie się w samym sercu Katowic. To tętniące życiem miejsce wpasowuje się w dynamiczny rozwój i działalność LKQ, które czynią spółkę liderem rynku pod względem innowacji i nowych technologii. Ośrodek w Katowicach jest drugim tego typu obiektem LKQ. Pierwsze, bardzo sprawnie funkcjonujące centrum znajduje się w Bengaluru (Indie). Dzięki obiektom w Katowicach i Bengaluru LKQ będzie w stanie rozwijać przyszłe technologie, które posłużą do stworzenia jeszcze bardziej innowacyjnych usług dla klientów.

Informacje o LKQ Europe

LKQ Europe GmbH z siedzibą w Zug (Szwajcaria) to spółka zależna LKQ Corporation. Jest wiodącym dystrybutorem na rynku części zamiennych do samochodów osobowych, samochodów dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Firma zatrudnia obecnie około 26 tys. osób. Jej sieć liczy 1000 oddziałów, a w 2020 r. odnotowała przychód w wysokości około 5,5 mld USD. Organizacja zaopatruje około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 europejskich krajach.

Grupę reprezentują firmy Euro Car Parts, Fource, RHIAG Group, Elit, Auto Kelly, STAHLGRUBER Group, jak również specjalistyczna firma recyklingowa Atracco. LKQ jest również udziałowcem mniejszościowym w spółce Mekonomen.

Dane do kontaktu dla mediów w Europie

Dr. Christiane Lesmeister

Dyrektor ds. komunikacji

LKQ Europe GmbH

Zählerweg 10

6300 Zug

Tel.: +41 41 884 84 41

Kom.: +41 79 728 65 84

E-mail: christiane.lesmeister@lkqeurope.com

Kontakt dla mediów w Polsce

Anna Cebeńko

Marketing Manager

ul. Makuszyńskiego 24

31-752 Kraków, Polska

Tel. +48 12 683 88 20 w. 820

Kom.: +48 600 065 361

E-mail: anna.cebenko@elitpolska.pl

Pliki do pobrania:

Infographic of LKQ [2,407 KB *.jpg ]

Similar Posts