Similar Posts

Międzynarodowa firma rekrutuje ekspertów na Śląsku

Prawie 100 stanowisk, kreatywne otoczenie i możliwość pracy aż w dwóch językach. Aebi Schmidt Group, wiodący na świecie dostawca inteligentnych rozwiązań do utrzymania ważnych obszarów infrastruktury i wymagających terenów, rekrutuje specjalistów do nowo otwartego Centrum Usług Korporacyjnych w Katowicach.

Produkcja samobieżnych maszyn odśnieżających Supra
Ciężarówka z rozwiązaniem RMT

Zakupowcy, specjaliści account payable, software developerzy, konsultanci SAP, specjaliści ds. komunikacji, managerowie posprzedażowej obsługi klienta czy master data specialiści to tylko jedne z kilkudziesięciu stanowisk Aebi Schmidt Polska, na które grupa teraz rekrutuje. Wyspecjalizowana kadra będzie odpowiedzialna za  obsługę grupy Aebi.

Naszym celem jest zapewnienie zasobów do dalszej standaryzacji i automatyzacji swoich procesów. Tworzymy zespół, w którym znajdzie pracę 100 osób z działów finansów, IT, obsługi zakupowej czy innych – mówi Wojciech Puch, szef Centrum Usług Korporacyjnych i dodaje, że firma oferuje kreatywną atmosferę w przyjaznym pracownikom biurze oraz pracę w dwujęzycznym zespole. – U nas znakomicie odnajdą się osoby, dla których wartością dodaną jest praca w obcych językach. Kontaktujemy się ze sobą zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. .
Aebi Schmidt Group czerpie najlepsze wzorce zarówno z dużych korporacji, jak i małych rodzinnych firm.

Wojciech Puch: – Chcemy integrować naszych pracowników w ich miejscu pracy, czyli w biurze. Proponujemy stacjonarny tryb pracy, bo wiemy, jak ważna jest bezpośrednia komunikacja w firmie. Zależy nam również na długofalowym zatrudnianiu ekspertów, aby budować stabilny zespół tworzący core naszego Centrum.

Nowo otwarte Centrum Usług Korporacyjnych ma siedzibę w biurowcu Face2Face, w biurze serwisowanym CitySpace. – Kadra będzie pracować w komfortowym biurze, o które zadba nasz zespół, od początku do końca. Zapewniamy wielojęzyczną recepcję i codzienny serwis sprzątający, a także dostęp do w pełni wyposażonej kuchni ze świeżymi owocami, bułeczkami, herbatą oraz aromatyczną kawą. Do dyspozycji pracowników jest również komfortowa strefa chillout – wylicza Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalna CitySpace na północną Polskę.

Wykwalifikowanej kadry szuka się na Śląsku

Nowoczesne usługi biznesowe to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów pracy w aglomeracji śląskiej. W latach 2016-2020 prawie 11 tysięcy osób znalazło etaty  w centrach usług zlokalizowanych na Śląsku. Prognozuje się, że do końca tego roku liczba osób zatrudnionych w tym sektorze wyniesie 28,5 tysiąca osób.

Nie bez powodu to właśnie w aglomeracji śląskiej znajduje Centrum Usług Korporacyjnych.

Aglomeracja śląska to ponad dwumilionowy nieodkryty potencjał kadrowy. Skupiliśmy się na tym obszarze również ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę pozwalającą na szybki dojazd do Katowic z każdego zakątka aglomeracji, zarówno własnym samochodem jak i środkami transportu zbiorowego – tłumaczy Wojciech Puch.

Potencjał Katowic zauważyło również CitySpace, które jest jednym z wiodących operatorów biur serwisowanych w kraju. W kwietniu w biurowcu przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej uruchomiono 370 stanowisk pracy na 2300 mkw. powierzchni biurowej dostosowanej dla potrzeb najemców. W CitySpace swoje siedziby mają zarówno firmy o ugruntowanej pozycji, jak i start-upy, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. Jest to możliwe dzięki elastycznej formie wynajmu i zróżnicowanej wielkości dostępnych pomieszczeń – od 4 do 30 biurek. Jedną z usług uruchomionych przez operatora jest, np. zdalne zarządzanie wynajmowaną przestrzenią poprzez dobieranie z dnia na dzień liczby stanowisk do liczby obecnych pracowników. Większe firmy mogą również wynająć sektor nawet dla 75 osób z niezależną kontrolą dostępu, własną kuchnią i wejściem.

Katowice zdecydowanie dbają o dobry klimat dla biznesu. Świadczyć może o tym obecność m.in. gigantów korporacyjnych tj. General Motors, IBM, Bombardier czy Capgemini.

Nie bez znaczenia jest również wsparcie, jakie nowym inwestorom oferuje miasto.
Nieustannie zabiegamy o nowych inwestorów i podejmujemy wszelkie działania, by nasz potencjał został zauważony przez firmy. Decydujący wpływ ma tu kilka czynników tj. zasoby ludzkie, doskonałe skomunikowanie wewnątrz metropolii i wsparcie firm ze strony administracji publicznej. Jako miasto dokładamy również starań, aby budować pozytywny wizerunek inwestora oraz dbamy o jego integrację z lokalną społecznością biznesową i uczelniami – wylicza Magdalena Kolka, zastępca naczelnika Wydziału Obsługi Inwestorów z Urzędu Miasta Katowice.

Similar Posts