Similar Posts

Najlepsza 10-tka wydobyta w „Kopalni Start-upów”

Statystycznie o jedno miejsce w kolejnym etapie rywalizowało 3,3 projektu. Z 33 zgłoszonych start-upów grono eksperckie wybrało najlepszą 10-tkę, która będzie miała okazję pracować z mentorami szlifując swoje pomysły, a która 7 kwietnia zmierzy się o miejsce w finale podczas Demo Day.

7 lutego zakończył się pierwszy etap konkursu „Kopalnia Start-upów” polegający na weryfikacji formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów. Spośród 33 zgłoszeń, które wpłynęły, grono eksperckie wybrało 10 najlepszych. Projekty były oceniane na podstawie obiektywnych kryteriów takich jak: poziom innowacyjności, potencjał biznesowy i potencjał skalowania, poziom gotowości technologicznej, potencjał i poziom przygotowania zespołu oraz były badane pod kątem wpisywania się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Śląskiego i Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

– Cieszę się, że młode, katowickie firmy po raz kolejny tak licznie odpowiedziały na nasze ogłoszenie o  naborze projektów. Wiem, że wiele z nich zaprezentowało wysoki poziom i ma potencjał na przygotowanie swoich wdrożeń właśnie w Katowicach. Już nabór pozwolił nam na spojrzenie jak przez ten rok ewoluowało katowickie środowisko start-upowe, które konkurs z pewnością również stymuluje. Przed wybraną 10tką jeszcze wiele pracy z mentorami oraz przygotowania do Demo Day. Wszystkim wybranym gratuluję i trzymam kciuki za dalszy ich rozwój w naszym projekcie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Branże, które były reprezentowane przez zgłoszonych uczestników to m.in.: eco-tech, wysokie technologie, w tym kosmiczne, nowoczesne aplikacje, platformy edukacyjne, czy inteligentny sprzęt. Wśród wybranej 10-tki znalazły się następujące projekty:

  1. Eco- Factories
  2. Locatick
  3. iVoting
  4. 4GOAL.app
  5. COER
  6. Esignalist
  7. RallyGo
  8. Edukacyjna platforma LBA ONLINE
  9. Prywatny Fundusz Filmowy
  10. Airflo

Teraz  najlepsi będą pracować z mentorami. W ten sposób przygotują się do Demo Day. Zaproponowany przez nas program mentoringowy ma pomóc w poszerzeniu kompetencji biznesowych, kompetencji w zakresie zarządzania zespołami, wdrażania innowacji, czy po prostu w przygotowaniu się do prezentacji przed jurorami, tak zwanych pitch speech – podkreśla Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Program mentoringowy rozpoczyna się już 23 lutego. Uczestnicy będą pracować z cenionymi doradcami biznesowymi i start-upowymi oraz praktykami, którzy mogą pochwalić się swoim success story.

Na Demo Day spotkamy się już 7 kwietnia. Wtedy też poznamy laureatów pierwszych trzech miejsc. Warto przypomnieć, że w puli nagród znalazło się aż 330 tysięcy złotych brutto, w tym dwuletnie pakiety najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

Wszystkie najnowsze wieści, a także sylwetki ekspertów i mentorów zamieszczone są na stronie kopalniastartupow.katowice.eu

Similar Posts