Podobne wpisy

Najnowszy odcinek „Podcastu by RawaInk” prosto z Akademii Pana Kleksa

Co prawda to tylko przenośnia, bo nie odwiedziliśmy Ambrożego Kleksa, za to do studia podcastowego w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink udało nam się zaprosić Grzegorza Pietraszewskiego – twórcę wyjątkowego na mapie Katowic miejsca jakim jest Bajka Pana Kleksa.

W najnowszym odcinku poruszamy temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego porozmawialiśmy m.in. o tym dlaczego takie miejsce jak Bajka Pana Kleksa powstało w Katowicach i jakie ma oddziaływanie na lokalną społeczność. Warto wspomnieć, że Bajka Pana Kleksa została laureatem konkursu Katowizje i za swoje akcje społeczne otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Katowice oraz tytuł firmy społecznie odpowiedzialnej. Nie mogło więc w naszej rozmowie zabraknąć wątków związanych z tzw. CSR. Postaramy się Was przekonać, że to nie tylko działania  dużych firm i  korporacji. Właśnie taka idea przyświeca konkursowi Katowizje – promocja i nagradzanie postaw społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorców z sektora MMŚP.

Grzegorza udało też się pociągnąć za język i podpytać o powstający film “Akademia Pana Kleksa”. Jak dużo czerpie z prozy Jana Brzechwy oraz czy będzie remakiem filmów z Piotrem Fronczewskim? Oczywiście poruszyliśmy też tematykę biznesową i to jak trudnym i ryzykownym wyzwaniem jest produkcja filmu przez 4 lata. Jakie są oczekiwania na notowania w box office?  Kiedy premiera? Czy Tomasz Kot podoła roli Ambrożego Kleksa? Podcastu można słuchać w serwisie Spotify  https://spoti.fi/3RVIoEW

Podobne wpisy