Similar Posts

Nowe źródła informacji dla obywateli Ukrainy

Nowy adres strony internetowej www.dlaukrainy.katowice.eu i całodobowa, działająca siedem dni w tygodniu infolinia +48 32 737 87 87  – tam można szukać wszelkich informacji związanych z pomocą obywatelom Ukrainy, którzy zdecydowali się przyjechać do Katowic. Zarówno infolinia, jak i strona internetowa, prowadzone są w języku polskim i ukraińskim. Jednocześnie prosimy o dalsze przynoszenie środków higieny osobistej do Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Zebrane do tej pory produkty zostały już rozdane potrzebującym.

+48 32 737 87 87 – to numer działającej całodobowo, przez siedem dni w tygodniu infolinii. Aby informacje były udzielane na bieżąco uruchomionych zostało 10 stanowisk do obsługi dzwoniących w ciągu dnia i pięć stanowisk do obsługi dzwoniących w ciągu nocy. Infolinia prowadzone jest w języku polskim i ukraińskim, a dzwoniąc na nią można otrzymać pomoc w znalezieniu: miejsca noclegowego, opieki lekarskiej, wyżywienia, weterynarza czy pomocy prawnej, itp.

Cały pakiet informacji jest także dostępny na nowej stronie internetowej. Pod adresem www.dlaukrainy.katowice.eu, znalazł się cały pakiet informacji dotyczących tego, gdzie można uzyskać pomoc i na jakie wsparcie można liczyć.

W Katowicach uruchamiane są kolejne infolinie dla obywateli Ukrainy
W Katowicach uruchamiane są kolejne infolinie dla obywateli Ukrainy, fot. Urząd Miasta Katowice

Similar Posts