Similar Posts

Nowy włoski inwestor w Katowicach!

Firma Nexi uruchamia “NEXI Digital”, europejski ośrodek innowacji technologicznych, powstały w partnerstwie z Reply, włoskim liderem w Europie w dziedzinie transformacji cyfrowej i wieloletnim partnerem Nexi.

Będzie to najnowocześniejsze centrum cyfrowe, które będzie inwestować w umiejętności i technologie w krajach, w których działa.

Nexi Digital będzie wspierać rozwijaniu strategicznych kompetencji, które do tej pory były pozyskane zewnętrznie. Celem projektu będzie pozyskanie młodych talentów, w tym absolwentów uczelni ze stopniami inżynierskimi na kierunkach technologicznych oraz cyfrowych oraz nawiązanie współpracy z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi we Włoszech i w Polsce, zarówno w celu znalezienia specjalistycznych talentów dla nowych miejsc pracy, jak i w celu współpracy w zakresie rozwoju doskonałych, cyfrowych rozwiązań.

Nexi Digital pozwala nam na dalsze przyspieszenie rozwoju w Europie, inwestując w umiejętności i innowacje w celu stworzenia najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych w dziedzinie rozwiązań technologicznych na rynku płatności cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem słabo rozwiniętych rynków, takich jak Włochy i Polska” – wyjaśnia Paolo Bertoluzzo, CEO Nexi Group.

W ciągu najbliższych 4 lat planowane jest zatrudnienie ponad 500 utalentowanych młodych ludzi we Włoszech i w Polsce. Firma zatrudni w Katowicach 200 pracowników.

Źródło:

https://bit.ly/3sF4EbN

fot. Jeremi Astaszow

Similar Posts