Podobne wpisy

Odliczanie czas zacząć!

fot. UMK (2009)

W dniach 24-26.04.2023 zapraszamy na kolejną już, tj. XV, edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej w tej części Europy tego typu imprezy. Przez trzy dni Katowice będą gościć najznamienitszych przedstawicieli globalnej polityki, biznesu, naukowców i decydentów. Dodatkowo planowane są wydarzenia towarzyszące takie jak uroczyste gale Zielonych Inicjatyw oraz Inwestorów bez Granic czy wręczenie Orłów ESG.

W tym rok skupimy się na tematach związanych z bezpieczeństwem energetycznym, wojną w Ukrainie, sankcjami gospodarczymi oraz znaczeniem regionów w polityce i gospodarce.

Na przestrzeni lat gośćmi katowickiego EKG byli m.in.:  Alexander Stubb, były premier Finlandii, Jerzy Buzek, były premier RP, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Miguel Arias Canete, były komisarz ds. klimatu, Rafał Brzoska, prezes InPost, Dr Irena Eris, Mourad Taoufiki, Country Manager, Amazon.pl, Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland. Jest to dobra okazja, aby zerknąć na wydarzenie na przestrzeni lat, zwłaszcza że nie zawsze odbywało się ono w budynku MCK i przeszło spektakularną metamorfozę.

fot. UMK (2010)
fot. UMK (2011)
fot. UMK (2013)
fot. UMK (2014)
fot. UMk (2018)
fot. UMK (2022)
fot. UMK (2022)

Podobne wpisy