Podobne wpisy

Ogłoszono zwycięzców III edycji katowickiej „Kopalni Start-upów”

Zwycięzcą tej edycji został projekt Biostra, który otrzymał 150 tys. zł z pakietem najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Drugie miejsce zajęło Silesian Wind Generator, a trzecie Airflo.

fot. K. Kalkowski

Jestem przekonany, że poza nagrodą finansową wsparcie Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink pomoże dobrze ukierunkować rozwój waszych projektów. Historie laureatów dotychczasowych edycji pokazują, że udział w „Kopalni start-upów” przynosi korzyści nie tylko w jego trakcie, ale jest platformą startową do rozmów z inwestorami, udziału w targach międzynarodowych i rozwoju firm, czego w dalszej karierze życzę wszystkim uczestnikom – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Laureatami III edycji konkursu „Kopalnia Start-upów” zostali:

  1. Biostra za rozwiązanie z dziedziny agrotech, które pomoże kompostowniom w przetwarzaniu bioodpadów – 150 000 zł,
  2. Silesian Wind Generator za pomysł na turbiny wiatrowe z pionową osią – 100 000 zł,
  3. Airflo za system wentylacji oparty o ściany zieleni – 80 000 zł.
fot. K. Kalkowski

Zespół ekspertów wybrał 10 najlepiej rokujących projektów, które oceniano pod względem potencjału biznesowego, potencjału na skalowanie, innowacyjności, dojrzałości oraz przygotowania do kolejnych etapów rozwoju. Najlepsi wzięli udział w programie mentoringowym, który umożliwił doszlifowanie pomysłu i naniesienie poprawek. Dodatkowo w tym roku zespoły wzięły udział w Bootcampie, gdzie pracowały nad strukturą swoich finałowych prezentacji. Pozwoliło to uczestnikom stanąć przed jury i w 5 minutowym pitch speech oraz sesji pytań i odpowiedzi przekonać jurorów, że to właśnie ich projekt zasługuje na nagrodę i wsparcie.

Więcej informacji dotyczących konkursu „Kopalnia start-upów” można znaleźć na stronie internetowej:  www.kopalniastartupow.katowice.eu.

Podobne wpisy