Similar Posts

Rusza 6. edycja konkursu Inwestor bez granic!

Można już nadsyłać zgłoszenia kandydatów do szóstej edycji Inwestora bez granic – konkursu ściśle związanego z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Konkurs to coroczne przedsięwzięcie portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł. Zwycięskie firmy odbiorą nagrody w trakcie XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w dniach 25-27 kwietnia 2022 r.

Celem konkursu jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją. Kryteria obejmują całe spektrum działalności polskich firm inwestujących zagranicą i zagranicznych inwestorów w Polsce.

Wśród laureatów wcześniejszych edycji znalazły się wiodące firm polskiej i światowej gospodarki, takie jak: Amica, InPost, Selena, Mokate, Adamed, Amazon, Sii, Ikea, Mercedes-Benz, Toyota, BASF.

To już drugi ranking w trakcie trwania pandemii. W tym trudnym dla gospodarki czasie docenione zostały firmy, które utrzymały inwestycyjną aktywność i sprawnie zmodyfikowały strategie, które pandemiczny kryzys zmobilizował do działania, a nawet stanowił dla nich impuls rozwoju.

Nominowani w konkursie są ocenianie przez jury na podstawie następujących kryteriów:

– skali inwestycji i jej wpływu na potencjał polskiej gospodarki i wolumen polskiego eksportu;

– innowacyjnego charakteru stosowanych technologii i wytwarzanych produktów. Transfer technologii towarzyszących inwestycji;

– skuteczność strategii inwestycyjnej. Efektywność nakładów. Wysokie wskaźniki ekonomiczne i finansowe potwierdzające trafność decyzji o inwestycji.

Propozycje kandydatur mogą nadsyłać same zainteresowane firmy, ale także instytucje samorządu gospodarczego, izby gospodarcze, agencje i instytucje rządowe zaangażowane w pozyskiwanie inwestorów oraz wspierających polską ekspansję gospodarczą za granicą.

Zgłoszenie do konkursu wraz ze zwięzłym uzasadnieniem należy przesyłać na adres agnieszka.kolodziej@ptwp.pl do 28 lutego 2022 r.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie organizatora https://pliki.wnp.pl/d/41/59/06/415906.pdf

Źródło:  https://bit.ly/3ozNgCh; https://bit.ly/35NxOfi

Similar Posts