Podobne wpisy

Wyniki 3. edycji Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy 2023

Forbes opublikował wyniki 3. już rankingu na Najlepszego Pracodawcę w Polsce 2023. Jest to zestawienie 300 firm działających na polu HR, które zatrudniających min. 250 osób. Zbadano kwestie dot. wizerunku i wzrostu, rozwoju i perspektyw, relacji między pracownikami i zarządzenia, płacę, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.

W badaniu, które trwało od października do listopada 2022 r. wzięło udział ok. 190 000 osób. Najlepsi pracodawcy są chwaleni za politykę DEI (Diversity, Equality, Inclusion), wyrównane pensje, wsparcie mniejszości oraz elastyczny sposób pracy.

Poniżej rezultaty naszych katowickich partnerów:

fot. Alex Wisniewski

ING Bank Śląski zajął 1 miejsce (bez zdziwienia) wśród banków i firm zajmujących się usługami finansowymi a Uniwersytet Śląski w Katowicach (również bez zdziwienia) jest najlepszym pośród placówek skupiających się na „Szkolnictwie i Badaniach naukowych”. Na listę najlepszych pracodawców w dziale „Energetyka i Usługi Komunalne” na miejscu 5 uplasował się gigant Tauron Polska Energia.

Farmacol zdobył 7  miejsce wśród firm zajmujących się Farmaceutyką i Biotechnologią”.

Wśród pracodawców w sektorze „IT, Internet, Oprogramowanie, Gry komputerowe i Serwis komputerowy” Sopra Steria Group z siedzibą w Katowicach została umieszczona na 10 miejscu

18 miejsce w zakresie „Elektroniki, Elektrotechniki, Sprzętu komputerowego” należy do Alfa Elektro.

Dodatkowo na uwagę zasługują firmy, które posiadają swoje oddziały/centra usług lub realizowały projekty inwestycyjne w Katowicach, a znalazły się w rankingu Forbes tj. Keywords Studios, Sii, Alstom, Honeywell, Siemens, Rockwell Automation, Fujitsu, Unilever, Teleperformance, Orange, PwC, KPMG, Capgemini, Deloitte, #Manpower, Budimex, Skanska, Strabag, Warbud, Erbud, PGNIG Group.

Więcej na: www.forbes.pl/rankingi/najlepsi-pracodawcy-2023

fot. Dariusz Krawczyk

Podobne wpisy