Podobne wpisy

Zgoda buduje: URODZINY

W dniach 1-2 lipca będziemy świętować 6. urodziny Metropolii. Aby uczynić je jeszcze bardziej niezapomnianymi, każdy członek przygotował coś specjalnego, w tym również udostępni miejsca na co dzień niedostępne.

Metropolia to organizm, na który składa się 41 miast, miasteczek i gmin, każda o wyjątkowym charakterze. Urodziny będą wspaniałą okazją, aby móc go zaprezentować. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli okazję znaleźć coś dla siebie. Ideą Metropolii jest jedność w różnorodności i dlatego władze wychodzą naprzeciw potrzebom zróżnicowanym potrzebom i zainteresowaniom mieszkańców.

Organizatorzy zaplanowali aż 134 wydarzenia: 133 mikrowyprawy i jedno wydarzenie specjalne. Mieszkańcy mogą wziąć udział w spływie kajaków Czarną i Białą Przemszą, podziwiać wschód słońca w średniowiecznym zamku w Będzinie, zwiedzić areszt w Zabrzu lub zwiedzić nowe Egzotarium w Sosnowcu.

„Zapraszamy do wspólnego świętowania oraz do poznawania i doświadczania Metropolii w niecodzienny sposób. To zaproszenie dla wszystkich, naszych mieszkańców, jak i ludzi spoza, do spędzenia tego lipcowego weekendu z nami. Metropolia to nie tylko atrakcyjne miejsce zamieszkania, pracy czy nauki, ale też świetny kierunek, jeśli chodzi o  turystykę, miejsce do odpoczynku i spędzania czasu wolnego – dodaje Karolczak.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne jednak ze względu na ograniczenia przestrzenne na wiele obowiązuje rejestracja. Uczestnicy będą mogli skorzystać też z bezpłatnego transportu: wystarczy specjalny kupon ze strony internetowej.

Więcej na: https://kierunekgzm.pl/

Podobne wpisy