Similar Posts

UN-Habitat announces winners of the Katowice Energy Innovation Challenge

Miasto Katowice, Polska i ONZ-Habitat mają przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu Katowice Energy Innovation Challenge. Było to globalne wyzwanie polegające na zaproponowaniu innowacji, która rozwiąże problemy związane z komunikacją i zarządzaniem informacją i danymi przy przechodzeniu na alternatywne, czyste, czy odnawialne źródła energii. Wyzwanie było skierowane do start-upów, spółdzielni, spółdzielni socjalnych, firm i spółek akcyjnych z doświadczeniem we wdrażaniu projektów innowacji w energetyce miejskiej.

6 finalistów wybranych z puli zgłoszeń 25 maja mogło zaprezentować swoje pomysły przed jury złożonym z międzynarodowych ekspertów, którzy wybrali najlepsze pomysły w oparciu o wpływ i innowacyjność oraz wykonalność koncepcji i możliwości.

 Zwycięzcami zostali:

● Scipopulis –  innowacyjna firma zajmująca się analizą, przetwarzaniem, integracją i wizualizacją danych, skupiająca się na przekształcaniu miast w „inteligentne miasta”.

● Scan the Sun – aplikacja mobilna do projektowania i oceny instalacji słonecznych w oparciu o metody naukowe i dane fizyczne uzyskane z czujników smartfona.

● TekUncorked – zunifikowane rozwiązaniem do monitorowania i automatyzacji dystrybucji zasobów sieci energetycznej, takich jak podstacje LT, filary zasilające i transformatory.

– Gratuluję wszystkim, którzy zgłosili swoje projekty w tym wymagającym wyzwaniu. Słowa szczególnego uznania kieruję ku tym, którzy zyskali najwyższe noty. Cieszę się, że z trzema najlepszymi zespołami spotkamy się podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach, gdzie na własne oczy będą mogli przekonać się, jak w naszym mieście wspieramy innowatorów. Jestem przekonany, że program akceleracyjny, przygotowany przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach, pozwoli zespołom na bardzo szerokie spojrzenie, integrację z polskimi kolegami, a przede wszystkim na nawiązanie owocnych kontaktów biznesowych. Czekamy na Was w Katowicach – zaprasza Prezydent Katowic, Marcin Krupa

 Jury było pod wrażeniem jakości prezentacji i potencjału, jaki mają zwycięskie rozwiązania, aby wesprzeć realizację Agendy 2030 oraz 7 Celu Zrównoważonego Rozwoju, które wzywają do zapewnienia wszystkim dostępu do niedrogiej, niezawodnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii.

 – Miasta są inkubatorami innowacji i nowych technologii. Dlatego musimy wspierać rozwój rozwiązań zapewniających zasobooszczędną energię na poziomie lokalnym, aby zastąpić paliwa kopalne. Zwycięzcy katowickiego Energy Innovation Challenge to przykłady tego, jak powinniśmy podejść do przejścia do zielonych i zrównoważonych miast, które dbają o dobro wszystkich – pokreśla Maimunah Mohd Sharif, dyrektor wykonawczy ONZ-Habitat

Dwie osoby z każdej z trzech zwycięskich organizacji zostaną nagrodzone wizytą w Katowicach, gdzie wezmą udział w programie akceleracyjnym przygotowanym przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz zaprezentują swoje innowacji podczas 11. Sesji Światowego Forum Miejskiego podczas specjalnego pokazu. W pokazie weźmie też udział zwycięski projekt tegorocznej edycji konkursu „Kopalnia Start-upów” czyli Eco-Factories oraz projekt wyłoniony spośród miast partnerskich Katowic.

Similar Posts