Podobne wpisy

Grupa Vaillant otwiera nowy IT site w Katowicach

fot. MK

Grupa Vaillant, jeden z wiodących dostawców pomp ciepła na świecie, usług cyfrowych i wydajnych kotłów gazowych, w rok swojego 150-lecia osiągnęła kolejny krok w rozwoju, uroczyście otwierając nową lokalizację swojego biura IT, Vaillant Group Business Services Poland w Katowicach. Biuro mieści się w nowoczesnym i ekologicznym budynku .KTW II podkreślając zaangażowanie Grupy Vaillant w innowacyjność
i zrównoważony rozwój.

Uroczystość inauguracyjną, która odbyła się 21 lutego 2024 r., otworzyli prezes Vaillant Group, dr inż. Norbert Schiedeck, dr Marcin Krupa prezydent Katowic oraz przedstawiciele kadry zarządzającej Grupy Vaillant, a także prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A dr Janusz Michałek.

fot. MK

Katowice plasują się w czołówce światowych rankingów jako jedna z najlepszych lokalizacji dla biznesu w Europie. Dla naszych mieszkańców i absolwentów śląskich uczelni to sygnał, żeby właśnie z Katowicami wiązać swoją przyszłość oraz rozwój kariery zawodowej. Naszym priorytetem jest stworzenie miasta, w którym ludzie chcą żyć, pracować i rozwijać się. Dzięki obecności tak renomowanych firm powstają atrakcyjne miejsca pracy, a młodzi otrzymują perspektywy rozwoju – mówi dr Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Skok w przyszłość dzięki IT site Grupy Vaillant

fot. MK

Nowa siedziba IT ma odegrać kluczową rolę w strategii Grupy Vaillant, która dąży do wykorzystania najnowocześniejszych technologii w celu dalszego zwiększania wydajności i dostępności rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Firma stara się wzmocnić swój zespół nowymi talentami, aby stale napędzać innowacje.

– Cyfrowe produkty i usługi są integralną częścią przyjaznych dla środowiska systemów grzewczych. Jako światowy lider tej technologii wzmacniamy naszą europejską sieć IT o nowe centrum w Katowicach, lokalizację technologiczną oferującą doskonałą infrastrukturę oraz wysoko wykształconych ekspertów i  cyfrowe talenty – powiedział dr inż. Norbert Schiedeck, CEO Vaillant Group.

150 lat innowacji i doskonałości

fot. MK

Założona w 1874 roku przez Johanna Vaillanta firma, przekształciła się z małego przedsiębiorstwa w światowego lidera w dziedzinie energii odnawialnej, znanego szczególnie z wysokiej jakości pomp ciepła i kotłów gazowych. Sukces firmy opiera się na jej niezachwianym zaangażowaniu w innowacje, jakość i zrównoważony rozwój. Etos ten znajduje odzwierciedlenie w ciągłych wysiłkach na rzecz opracowywania i wdrażania rozwiązań informatycznych, które zwiększają wydajność produktów i satysfakcję klientów.

Nowo utworzony dział R&D, działający od listopada 2023 r., jest dowodem na to, że firma stawia na rozwój rozwiązań informatycznych i oprogramowania, dzięki czemu Grupa Vaillant pozostaje w czołówce postępu technologicznego w branży grzewczej.

Wzmacnianie więzi społecznych

fot. K. Kalkowski

Wybór Katowic na lokalizację nowego IT site’u oznacza także wkład Grupy Vaillant we wspieranie lokalnej gospodarki.

– Niespełna półtora roku temu spółka Vaillant Group Business Services Poland dołączyła do grona Inwestorów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymując Decyzję o wsparciu inwestycji, której  przedmiotem jest zatrudnienie co najmniej 100 pracowników świadczących usługi informatyczne na rzecz podmiotów wchodzących w skład Grupy Vaillant. Natomiast zadeklarowane nakłady inwestycyjne to 36 000 000 pln. Vaillant jest kolejnym przykładem zagranicznego inwestora, który wybrał Śląsk na siedzibę swojego centrum IT. Dodatkowo ogromnie cieszy fakt, że to właśnie firma z sektora usług nowoczesnych technologii decyduje się na prowadzenie biznesu w gospodarczym sercu naszego regionu – informuje dr Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE S.A.

Opracowanie: Grupa Vaillant i Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Podobne wpisy