Podobne wpisy

Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 w „Podcaście by Rawa.Ink”

W serwisie Spotify ukazał się kolejny odcinek „Podcastu by Rawa.Ink. Razem z  Ewą Gajewską-Nowarą – Z-cą Dyrektora Zarządzającego ds. Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz Anną Budzanowską – Pełnomocnik Prezydenta ds. Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 porozmawialiśmy o co chodzi w Europejskim Mieście Nauki.

Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 rozpoczęło się już na dobre. Trwają tygodnie tematyczne, działa Kato Science Corner x Metrolab GZM, a uczelnie wyższe przez cały rok będą podejmować szereg aktywności związanych z tym tytułem. W rozmowie nie zabrakło więc wątków związanych ze znaczeniem tytułu EMN oraz tego co oznacza on dla mieszkańców Katowic, czy biznesu, który działa w naszym mieście. Nie mogło również obyć się bez pytań o to, co w długofalowej pespektywie przyniesie Katowicom ten tytuł i jak wpłynie na rozwój miasta. Warto tutaj również zaznaczyć, że tygodnie tematyczne oraz działanie wspomnianego Kato Science Corner x Metrolab GZM to działania unikatowe w ramach realizacji Europejskiego Miasta Nauki. Odpowiadamy też na pytanie dlaczego to takie ważne, aby angażować nie tylko naukowców, ale również wszystkich innych zainteresowanych nauką. Przed nami wiele wydarzeń i działań, które potrwają aż do grudnia. Jednym z najważniejszych będzie Euroscience Open Forum, które zgromadzi naukowców z całej Europy.

O tym wszystkim możecie posłuchać w najnowszym odcinku, który jest już dostępny w serwisie Spotify klikając w link https://spoti.fi/3HuNVOH

Podobne wpisy