Podobne wpisy

Katowice przyjazne inwestorom. Vaillant stawia na rozwój i szuka nowych pracowników

Kolejna firma zdecydowała się na rozwój w Katowicach, mowa o firmie Vaillant, będącej liderem branży HVAC i jednym z czołowych pracodawców IT na Górnym Śląsku. Jej zarządzający postanowili otworzyć nowe stanowiska w dziale badań i rozwoju (R&D), w związku z dynamicznym wzrostem zespołu. Obecnie Vaillant zatrudnia w Katowicach 70 pracowników. Dodatkowo chce zatrudnić 160 osób.

Źródło: Vaillant Group

Vaillant jest kolejnym przykładem zagranicznego inwestora, który po szczegółowych analizach atrakcyjności inwestycyjnej wielu lokalizacji wybrał Katowice na siedzibę swojego centrum IT. Rozwój firmy to szansa dla naszych mieszkańców, którzy mogą szukać zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku międzynarodowym. Decyzja o realizacji ambitnych celów biznesowych właśnie w naszym mieście to doskonała wiadomość. Katowice doceniane są za wiele aspektów, w tym za lokalizację, ofertę, ale i za wysoką jakość lokalnego rynku pracy, który jest przygotowany na uczestniczenie w globalnym transferze wiedzy technologicznej, przyczyniając się do jej rozwoju – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dniu 1 sierpnia 2023 r. dr inż. Norbert Schiedeck, CEO Grupy Vaillant, odwiedził siedzibę firmy w Katowicach, aby poinformować współpracowników o strategii rozwoju firmy. Zwrócił uwagę na ważną rolę zespołu w Katowicach dla planów dalszego umacniania rynkowej pozycji Grupy Vaillant, jako wiodącego dostawcy systemów grzewczych opartych na energii odnawialnej.

Wizyta Norberta Schiedecka w naszym biurze w Katowicach była ważnym impulsem dla naszej firmy. Wsparcie i zaangażowanie najwyższego kierownictwa Grupy Vaillant dają nam pewność, że zmierzamy we właściwym kierunku. Chcemy umacniać swoją pozycję na katowickim rynku IT, dlatego stawiamy na dalszy rozwój naszego zespołu, pozyskiwanie wykwalifikowanych specjalistów oraz budowanie innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów – mówi Michał Mateja, Dyrektor Zarządzający Vaillant Group Business Services Poland.

Źródło: Vaillant Group

Otwarcie stanowisk badawczo-rozwojowych to kluczowy element strategii rozwoju firmy Vaillant. Dzięki ekspertom w dziedzinie badań i rozwoju, Vaillant będzie mógł jeszcze skuteczniej realizować innowacyjne projekty i umacniać pozycję lidera na rynku.

Jesteśmy przekonani, że inwestycje w nasz zespół i ekspansja na rynek katowicki będą opłacalne zarówno dla naszej firmy, jak i dla lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i liczymy na dalszą współpracę z ekspertami z regionu – mówi Michał Mateja z firmy Vaillant. – Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszego zespołu, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i aplikowania na bardzo atrakcyjne dostępne stanowiska. Razem możemy budować przyszłość cyfrowego świata! – dodaje.

Źródło: Vaillant Group

O Vaillant:

Grupa Vaillant to renomowana firma rodzinna z długą historią sięgającą 1874 roku. Specjalizuje się w branży techniki grzewczej i klimatyzacyjnej, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Jako wiodący dostawca przyjaznych dla środowiska pomp ciepła i wysokowydajnych technologii gazowych, firma jest obecna na całym świecie dzięki zakładom produkcyjnym, oddziałom oraz centrom badawczo-rozwojowym w wielu krajach europejskich, a także w Chinach. Dążąc do innowacyjności i zrównoważonego rozwoju, Grupa Vaillant aktywnie rozwija energooszczędne technologie i rozwiązania oparte na energii odnawialnej, dbając o minimalizację wpływu na środowisko.

Taking care of a better climate | Vaillant Group (vaillant-group.com)

O Katowicach:

Katowice, położone w południowej Polsce, są centralnym miastem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zamieszkałej przez niemal 2,3 miliona ludzi. Przyjazny klimat inwestycyjny tworzą doskonale rozwinięta sieć drogowa ze zrównoważonym transportem, dostęp do międzynarodowych lotnisk oraz silne tradycje akademickie. Zdolności językowe i wielojęzyczność potwierdzają inwestorzy, w których centrach biznesowych świadczone są usługi w ponad 30 różnych językach obcych.

Zapraszamy na: www.invest.katowice.eu oraz www.linkedin.com/company/invest-in-katowice.

Podobne wpisy