Podobne wpisy

3 lata P-TECH w Polsce

Parę dni temu, w przepięknych przestrzeniach Willi Goldsteinów w Katowicach odbyło się spotkanie Partnerów Projektu P-TECH. Obecni byli przedstawiciele większości firm partnerskich oraz współorganizatora czyli Urzędu Miasta Katowice.
P-Tech to globalny projekt, pierwotnie stworzony przez IBM, uzupełniający niedostatki klasycznego systemu edukacji, mający na celu przygotowanie młodych ludzi do pracy w XXI wieku w zakresie umiejętności akademickich, technicznych, społecznych i zawodowych.

P-TECH jest oparty na partnerstwie samorządów, partnerów biznesowych oraz szkół.

W Polsce program od 3 lat działa w 6 miastach i w 7 szkołach i obejmuje swym patronatem 800 uczniów. Został uruchomiony w sierpniu 2019, w Katowicach i we Wronkach. Pierwszymi partnerami branżowymi zostały IBM, Fujitsu i Samsung Electronics, Kyndryl.
👉🏼Znakomicie sprawdza się współpraca w Katowicach, gdzie P-Tech współpracuje z 2 szkołami –Śląskimi Technicznymi Zakładami Naukowymi oraz Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 mając pod swoimi skrzydłami 296 uczniów

Dla katowickiej młodzieży, to świetny sposób na rozpoczęcie kreowania ścieżki zawodowej, dzięki treściom dostosowanym do zmiennych realiów rynku pracy. Młodzi poznają tematy związane z nowymi technologiami, takimi jak: Blockchain, Data Science, Cyberbezpieczeństwo, AI, chmura, czy komputery kwantowe, uczyą się funkcjonowania w zespole oraz systematyczności i godzenia wielu obowiązków na raz.
Partnerami programu są: IBM, Fujitsu, Kyndryl, Samsung, ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. Asseco, Artex IT, Instytut Badań Edukacyjnych, Quantum AI, Humansoft, AGH, Radwag, Pawelec Info, MR Solutions, Centrum Technologii Kosmicznych AGH, Masterdew.
W trakcie spotkania dokonano podsumowania 3 lat projektu P-Tech w Polsce, z wszystkich prezentacji zarówno Partnerów jak i Przedstawicieli szkół, wynikało jasno, że formuła programu została całkowicie zaakceptowana przez młodzież i uczestnictwo w zajęciach jest rodzajem wyróżnienia. Uczniowie sami zwracają się o rozszerzenie programu o możliwość uczestnictwa w projekcie wszystkim zainteresowany
Fundacja Marka Kamińskiego, NOSPR, Sopra Steria
https://www.ptech.org/pl/
#PTECH #SZANSA #Rozwój #Młodzież #ŚLĄSK #WEarePTECH

P-Tech globalnie:
150 000 uczniów w 28 krajach zdobywa wiedzę, umiejętności przyszłości oraz certyfikaty potwierdzające kwalifikacje pod okiem trenerów i mentorów.

Uczniowie uczęszczają jednocześnie na zajęcia w szkole i angażują się w zajęcia z ekspertami z branży przygotowując się do przyszłej kariery. W tej chwili współpracuje z programem ponad 600 Partnerów biznesowych.

Podobne wpisy