Podobne wpisy

Przetasowania na katowickim rynku

fot. UMK/ com.TV

Szwajcarska firma LKQ Europe wreszcie przeniosła się do budynku .KTW I do .KTW II, gdzie zajmie 2 300 m2 nowej powierzchni. Lider w zakresie dystrybucji części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych zajmuje dwa piętra, a aranżacja  biura jest zgodna z obecnymi standardami i hybrydowym modelem pracy.

– Dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej w danym mieście to jeden z istotniejszych czynników decydujących nie tylko o szerokim wachlarzu możliwości wyboru odpowiedniej lokalizacji dla firm. A pod tym względem Katowice z podażą biur na poziomie 720 tys. mkw. plasują się na czwartym miejscu wśród ośmiu polskich miast regionalnych (z pominięciem Warszawy). Sam budynek .KTW II został oddany do użytku w lutym 2022 r., co wpłynęło na awans Katowic w rankingu miast z największymi zasobami nowoczesnej powierzchni biurowej. W budowie i w planach są już kolejne inwestycje, a napływ nowych firm, a także rozwój tych już obecnych, czego przykładem jest LKQ Europe, zmieniają nasze miasto w biznesowy hub – tłumaczy Barbara Pryszcz, Dyrektorka Regionalna Colliers w Katowicach.

fot. Jeremi Astaszow

Jeszcze w lipcu TVN Warner Bros. Discovery planuje ulokować swoje biuro w katowickim biurowcu Silesia Star. Firma zajmie 500 m2 w dobrze skomunikowanym budynku w centrum miasta z widokiem na Muzeum Śląskie i NOSPR.

– Katowice to miasto biznesu dla międzynarodowych inwestorów i lokalnych przedsiębiorców. Portfolio najemców Silesia Star jest zróżnicowane i łączy wiele międzynarodowych firm. To dowód na to, że biurowiec spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.  Decyzja TVN Warner Bros. Discovery o ulokowaniu swojej siedziby w Silesia Star jest tego potwierdzeniem. Strategiczna lokalizacja w sercu miasta, dostęp do sieci komunikacji miejskiej, bliskość bogatej oferty Śródmieścia i Katowickiej Strefy Kultury, to wyróżniki katowickiej gwiazdy. Dzięki zaangażowaniu i współpracy z działem Workplaces udostępnimy nowemu najemcy doskonale zaplanowaną i jakościową przestrzeń biurową zgodnie z jego oczekiwaniami. Jestem pewna, że biuro, które tutaj powstaje przyczyni się do sukcesów i dalszego rozwoju firmy – mówi Magdalena Mikula, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth Poland.

Silesia Star to kompleks biurowy składający się z dwóch ośmiopiętrowych budynków o całkowitej powierzchni ponad 29 000 m2. Kompleks, który oddano do użytku w 2019 r. został zaprojektowany przez biuro Kuryłowicz & Associates.

Opracowano na podstawie:

https://www.propertynews.pl/biura/lkq-europe-z-nowym-wiekszym-biurem-w-ktw-ii,135317.html

https://www.urbanity.pl/slaskie/katowice/szwajcarska-spolka-otwiera-siedzibe-w-katowicach-na-biuro-wybiera-prestizowa-lokalizacje,w23150#google_vignette

https://www.propertynews.pl/biura/tvn-warner-bros-discovery-otworzy-biuro-w-silesia-star,135182.html

https://www.globalworth.com/business-news/tvn-warner-bros-discovery-to-open-office-in-silesia-star/

Podobne wpisy