Podobne wpisy

Amerykańska firma rozwija  centrum usług biznesowych w Katowicach

Stany Zjednoczone w czołówce głównych inwestorów zagranicznych w Polsce.

Pozytywny trend w napływie nowych inwestycji, jak również reinwestycji firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych obecnych w Polsce utrzymuje się, a realizacja projektu inwestycyjnego firmy Genpact jest tego doskonałym przykładem.

Genpact Services przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu stworzy niemal 300 miejsc pracy w swoim centrum usługowym w Katowicach.

W PAIH zdajemy sobie sprawę z przewag Polski w stosunku do konkurencyjnych rynków i nieustannie pracujemy nad tym, aby przyciągać do Polski nowych inwestorów i wspierać w rozwoju firmy obecne w Polsce od lat. Projekty z sektora nowoczesnych usług biznesowych są jednymi z kluczowych w portfolio inwestycyjnym Agencji. Tym bardziej cieszy fakt, że Genpact, dzięki wsparciu PAIH, zdecydował się na wzmocnienie swojej obecności w Katowicach” – komentuje Marcin Fabianowicz, dyrektor Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Pomimo trwającej wojny Polska cieszy się dużym zaufaniem inwestorów, jako bezpieczna lokalizacja gwarantująca business continuity. Inwestorzy cenią sobie doskonale rozwinięty i dojrzały sektor BSS, obecność wykwalifikowanej i doświadczonej kadry oraz szerokiego wachlarza zachęt inwestycyjnych.

Katowice umacniają pozycję na mapie sektora BSS

Katowice to obecnie jedna z kluczowych lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług biznesowych na mapie Polski. Miasto jak i GZM od lat pracują nad tworzeniem dogodnych warunków dla rozwoju sektora przez wzmacnianie współpracy na linii biznes-samorząd-nauka. W metropolii, w sektorze BSS zatrudnienie znalazło już blisko 30 tys. osób a perspektywy dalszego rozwoju, prognozowanego przez ABSL (Stowarzyszenie Liderów Sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych) wskazują dalszy dynamiczny rozwój tej lokalizacji. W czołówce inwestorów, tak jak w przypadku całego sektora BSS w Polsce znajdują się firmy pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

„Informacja o rozwoju kolejnego centrum w Katowicach jest sygnałem dobrej kondycji lokalnej gospodarki. Jak większość dużych miast w Polsce i na świecie, staramy się przyciągać nowe projekty biznesowe. W tym celu wykorzystujemy nasze przewagi konkurencyjne, które wynikają z dostępu do pokaźnej liczby wykształconych pracowników, idealnego położenia czy współpracy z lokalnymi uniwersytetami. Dla inwestora równie ważne są takie aspekty jak dostępność do terenów rekreacyjnych, czy rozwinięty przemysł czasu wolnego, a w tych kwestiach oferta Katowic jest bardzo bogata. Wierzymy, że Genpact będzie zadowolony z kontynuowania działalności w Katowicach i zrealizuje w 100% swoje cele biznesowe”– mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

O firmie Genpact

Genpact to globalna firma świadcząca profesjonalne usługi doradcze, której działania urzeczywistniają nowoczesną transformację biznesową. Firma prowadzi cyfrowe operacje biznesowe dla setek klientów z listy Fortune Global 500. Firma zarządza łańcuchami dostaw supply chain oraz procesami od zamówienia do gotówki tzw. order to cash. Genpact jest liderem w zakresie kompleksowego zarządzania zamówieniami B2B end-to-end Order Management (OM) i obsługi klienta (Customer Service), obsługując ponad 30 rynków na całym świecie.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.

Podobne wpisy