Podobne wpisy

Nowy członek katowickiej rodziny

fot. mat. własne Cellnex

Spółka Cellnex Telecom jest niezależnym operatorem bezprzewodowej infrastruktury telekomunikacyjnej i nadawczej, oferującym operatorom dostęp do najbardziej rozległej sieci zaawansowanej infrastruktury telekomunikacyjnej w Europie.

Portfolio spółki Cellnex obejmuje około 135 000 stacji bazowych – w tym stacji, których uruchomienie jest przewidywane do roku 2030 – w Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Austrii, Danii, Szwecji i Polsce.

W Polsce Cellnex rozpoczął działalność w 2021 r., po przejęciu wież i masztów od operatorów sieci Play oraz Polkomtel. Polska jest też pierwszym krajem, w którym Cellnex zainwestował również w infrastrukturę aktywną (anteny, nadajniki), odkupując je od firmy Polkomtel.

fot. mat. własne Cellnex

Misją naszej firmy jest zapewnienie łączności w każdym miejscu. W tym celu inwestujemy nie tylko w infrastrukturę telekomunikacyjną w całej Polsce, ale także w kompetencje pracowników. Ich wiedza, doświadczenie i współdziałanie sprawiają, że realizacja naszych celów staje się możliwa – mówi Małgorzata Rozwałka – Tłok, Dyrektor ds. Kapitału Ludzkiego.

W kwietniu 2021 roku Cellnex kupił 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej Play (OnTower Poland Sp. z o. o.), a w ciągu kolejnych dwóch lat zdobył 100 proc. udziałów. W czerwcu 2021 r. spółka przejęła 99,9 proc. firmy Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Cyfrowy Polsat, która jest dziś częścią TowerLink Poland Sp z o.o., zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i planowaniem rozwoju sieci oraz 220 – utrzymaniem sieci i jej zarządzaniem jej). Cellnex, który obecnie posiada W Polsce niemal 16 000 lokalizacji, zainwestował w kraju ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.

Opracowano na podstawie materiałów własnych firmy.

Podobne wpisy