Podobne wpisy

Katowice europejskim centrum cyberbezpieczeństwa!

8 edycja Forum CYBERSEC 2023 gości w Mieście Katowice w dniach 21-22 czerwca 2023. Główną tematyką wydarzenia jest cyberbezpieczeństwo. W ciągu najbliższych 2 dni, nasze miasto będzie kluczowym punktem w Europie związanych z kwestiami bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni i miejscem spotkań 100 panelistów oraz ponad 1000 uczestników.

Fot. UMK

Uczestnicy CYBERSEC nie tylko mają szansę wziąć udział w panelach dyskusyjnych ale również zwiedzić strefę expo i porozmawiać z obecnymi na niej instytucjami oraz przedsiębiorstwami powiązanymi z tematyką cyber.

Fot. UMK

W trakcie wydarzenia Miasto Katowice otrzymało nagrodę CYBERSEC AWARD 2023. Wyróżnienie przyznawana jest jednostkom które wskazują na strategiczne znaczenie cyberbezpieczeństwa jako elementu będącego częścią bezpieczeństwa ekonomicznego, narodowego i społecznego. Statuetkę z rąk Prezes Instytutu Kościuszki Marietta Gieroń odebrał Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Fot. Grzegorz Bargieła – WKATOWICACH.eu

Dziś już wszystko przechodzi proces digitalizacji, a ta digitalizacja potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. Bardzo się cieszę, że o tych sprawach rozmawiamy tu, w Katowicach. Nagroda, którą dziś otrzymało miasto Katowice, dotyczy kwestii wchodzenia w nowoczesne technologie i wykorzystywania ich w naszym życiu codziennym. W Katowicach od wielu lat wprowadzamy nowe technologie, czego przykładem jest działający w mieście inteligentny monitoring, czy system identyfikacji zanieczyszczenia powietrza. To pierwsze tego typu systemy w naszym kraju i wzorują się na nich inne miasta – powiedział Prezydent Marcin Krupa dla portalu wkatowicach.eu.

Wydarzenie to organizowane jest przez Instytut Kościuszki, a jego celem jest stworzenie platformy dla wielosektorowej, wielostronnej i inkluzywnej debaty na temat pojawiających się wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa ale również możliwości jakie stoją przed tą branżą.

Podobne wpisy