Podobne wpisy

Nowy rozdział w historii Centrum Usług Wspólnych PwC w Katowicach

Centrum Usług Wspólnych PwC (Service Delivery Center) wzmacnia swoją obecność w Katowicach, kontynuując trwający od 2009 roku rozwój firmy. Firma w najwyższym biurowcu w Katowicach .KTW II wynajęła aż 9 pięter, czyli blisko 1/4 dostępnej w wieżowcu firmy TDJ powierzchni biurowej. W połowie stycznia blisko 1800 pracowników przeprowadzi się do nowej siedziby.

PwC Service Delivery Center w Katowicach zajmuje się świadczeniem usług wsparcia dla działów audytu finansowego, doradztwa podatkowego oraz usług kadrowych, księgowych i zakupów dla spółek PwC zlokalizowanych w około 50 krajach na świecie..

PwC Service Delivery Center działa w Katowicach już od 2009 roku, obecnie jesteśmy jednym z największych pracodawców w sektorze BPO/SSC na Górnym Śląsku. Co roku rozszerzamy zakres swojej działalności, dziś w naszym centrum prawie 1800 specjalistów i ekspertów z biur w Katowicach i Opolu współpracuje z koleżankami i kolegami z około 50 państw z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (region EMEA). Zapewniamy optymalne i dopasowane do potrzeb warunki pracy, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do biura, które wspiera efektywną współpracę i budowanie więzi międzyludzkich” – mówi Andrzej Paschek, dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center  w Katowicach.

„Inwestorzy dostrzegają potencjał inwestycyjny Katowic i wiążą z nim swoją biznesową przyszłość. To z kolei przekłada się na nowe, atrakcyjne miejsca pracy dla naszych mieszkańców. PwC w 2009 roku pomogła zbudować naszą wiarygodność wśród inwestorów i z pewnością była jednym z czynników, który stymulował rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w naszym mieście. Dzisiaj jesteśmy ważnym ośrodkiem gospodarczym naszego kraju, który może konkurować z innymi europejskimi miastami” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowickie SDC jest znane z ciągłego doskonalenia oraz tworzenia technologii wspomagających jakość i niezawodność dostarczanych usług oraz rozwiązań technologicznych w PwC, także wspierających pracowników w codziennej pracy. To także jedna z trzech lokalizacji w sieci PwC na świecie, będąca centrum analizy danych dla potrzeb wsparcia audytu.

“Dzięki temu możemy oferować naszym pracownikom rozwój w ramach wymiany i realizacji projektów w strukturach międzynarodowych. Nasze Centrum w Katowicach stanowi bardzo ważny element naszej globalnej strategii The New Equation. Cenimy wysoką jakość usług jaką nasi pracownicy z Katowic świadczą innym firmom sieci PwC – zwłaszcza za ich chęć do  współpracy oraz dzielenie się wiedzą i pomysłami” – dodaje Rosie Blackham, partner PwC UK i członek zarządu PwC SDC w Katowicach.

PwC Service Delivery Center w Katowicach zaczynało 14 lat temu od 15 osób w budynku przy ul. Sowińskiego (Millennium Plaza). Potem biuro przeniesiono na ul. Ściegiennego (Katowice Business Point), ale szybko okazało się, że potrzeby lokalowe centrum są większe. Od 2014 r. PwC SDC rozwijało się w Silesia Business Park, którego było pierwszym najemcą. W ostatnich latach wzrost liczby zatrudnionych wynosił ok. 30 proc. rok do roku.

“Nasze środowisko pracy w PwC jest otwarte i oferujemy bardzo szeroki zakres możliwości rozwoju kariery zawodowej, zarówno dla studentów i absolwentów, ale również doświadczonych ekspertów w różnych specjalizacjach. Zapewniamy komfortowe warunki pracy oraz bogaty wachlarz świadczeń pozapłacowych” – mówi Piotr Nogajczyk, partner PwC w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej i prezes zarządu PwC SDC w Katowicach.

W styczniu tego roku PwC SDC przeniosło swoje biuro do nowo powstałego biurowca .KTW II, zlokalizowanego w katowickiej Strefie Kultury. Kompleks biurowy .KTW w Katowicach sąsiaduje m.in. z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy też halą widowiskowo-sportową „Spodek”. Najwyższy biurowiec w Katowicach oferuje blisko 40 000 mkw. powierzchni najmu o najwyższym standardzie technicznym klasy A.

“Gdy w 2016 roku po raz pierwszy przedstawiliśmy koncepcję biurowców .KTW, spotkaliśmy się z pewnym niedowierzaniem odbiorców i sceptycznym nastawieniem rynku. Tym większym sukcesem był fakt zawarcia umowy najmu z PwC SDC na ponad rok przed uruchomieniem drugiej wieży .KTW. Dzisiaj jesteśmy w wymarzonej przestrzeni do pracy i integracji. Wspólnie znaleźliśmy przepis na biura, do których pracownicy chcą wracać po pandemii” – mówi Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

  • PwC Service Delivery Center (SDC) jest jedną z największych firm w branży BPO/SSC w Polsce i na rynku lokalnym. Biura – w Katowicach i Opolu. Dostarcza usługi do około 50 terytoriów na świecie,wspiera kilkadziesiąt globalnych procesów w ramach sieci PwC w obszarze wsparcia audytu finansowego (Assurance), podatków od osób prawnych (Corporate Tax) czy procesów księgowych i HR (Internal Firm Services).

Podobne wpisy